پیام دکتر باقر شهنی زاده

 رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

دستاورهای بهتر درمان و تثبیت دانسته ها با تکیه بر تجربه علمی
دکتر باقر شهنی زاده:
رخدادهای اجتماعی و علمی همیشه تابعی از شرایط کلان موجود سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است، اکنون بر حسب تصمیم ملی مردم دوران سیاسی ویژه ای با شعار" تدبیر و امید" آغاز گردیده است تا برای نارسائی موجود مانند تورم 40 درصدی؛ ایجاد فرصت های شغلی، بهینه سازی ارتباطات بین الملل و ... راه حل های لازم را تدارک ببیند.
دندانپزشکی نمی تواند از این تبعات متأثر نباشد. یک فصل دوران بحرانی تورم و گرانی سرسام آور کالاهای دندانپزشکی قطعا در سلامت دندانپزشکی مردم و اقتصاد مطب داری دندانپزشک تأثیر فراوان داشته است. سال 91 اوج این بحران اقتصادی بوده است.  اکنون علیرغم آغاز کاهش نرخ تورم و آغاز بالارفتن نرخ رشد اقتصادی، قیمت هیچ کالایی به مأخذ واقعی خود باز نگشت و نه تنها این ضرورت مبرهن اقتصادی به علت حاکمیت بازار بر تجارت رخ نداد، بلکه باز هم آهنگ رشد قیمت ها رو به فزونی می رود.
دندانپزشکی مستقیم به تأثیرات اقتصادی بازار ارتباط پیدا می کند. از یک طرف درآمد مردم به علت بالارفتن نرخ ارز و بالطبع کاهش ارزش ريالی درآمد مردم و بالارفتن قیمت کالاها بخصوص کالاهای وارداتی قدرت خرید خدمات دندانپزشکی توسط مردم سیر نزولی خواهد یافت و از طرف دیگر تعرفه هزینه درمانی دندانپزشک علیرغم مقاومت شدید دندانپزشکان بتدریج رشد آن نیز آغاز خواهد گردید.
سیر تحولات علمی و تکنولوژیک، همیشه در جهان به علت ثبات اقتصادی و بیمه خدمات دندانپزشکی در اکثریت مطلق کشورهای رو به توسعه هر روز سیر پیشرونده را ایفاء می کند. این بدان مفهوم است که هم مدام وسایل، تجهیزات و هم مواد و وسایل دندانپزشکی رشد کیفی پیدا می کنند که دندانپزشکان ناگزیر از خرید آنها هستند و هم بالطبع علم دندانپزشکی پیشرفت می کند.
کنگره ها، همایش ها، دوره های بازآموزی، کارگاه ها همگی به همین دلیل ضرورت دارند و برای برگزاری آنها باید تدارک سالیانه دید تا امکان درمان بهتر را بیشتر فراهم کرد. کنگره نهم سالیانه علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران عطف به کنگره های برگزار شده بخصوص کنگره هفتم و هشتم بارقه امیدی است در دندانپزشکان کشور که باز هم شاهد شکوفایی و بهره مند شدن از دستاورهای بزرگ دندانپزشکی کشور گردیم و از طرفی در تحکیم مبانی دانسته های خود باطل و محک تجربه نیز اندوخته مان را تقویت کنیم.
تدارک کنگره نهم کلید خورد و این تدارک زودتر از هر سال است تا درختان شکوفایی آن بارورتر گردد.
   1393/9/10 16:06


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )